Społeczne Ognisko Muzyczne

Koło plastyczne

Koło rytmiczne

Koło wokalne

Taniec nowoczesny

Mażoretki

Klub brydżowy

Koło teatralne – WARSZTATY WOKALNO - AKTORSKIE

Koło plastyczne

Dzieci  na zajęciach mają możliwość poznania i wypróbowania wielu technik plastycznych. Ponadto  doskonalą swój warsztat w zakresie umiejętności stosowania różnorodnych materiałów i narzędzi plastycznych.

Koło rytmiczne

Zajęcia z rytmiki przeznaczone są dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które chcą rozwijać swoje predyspozycje muzyczne. W trakcie zajęć mali uczestnicy, mają okazję przede wszystkim świetnie się bawić przy dźwiękach muzyki, rozwijać swój słuch, przy pomocy piosenek, kształcić poczucie rytmu poprzez taniec, sprawność fizyczną i wyobraźnię przez zabawy muzyczno – ruchowe. Rytmika to nie tylko doskonała zabawa i rozwój muzyczny dziecka, ale także pobudzanie jego kreatywności, sprawności fizycznej i intelektualnej, ćwiczenie pamięci, ale także współpraca w grupie i uwrażliwianie na sztukę.

Koło wokalne

Koła wokalne skupiają w swoich szeregach dzieci i młodzież w różnym wieku.  W trakcie zajęć poruszane są tematy dotyczące techniki śpiewania (poprawnej emisji głosu, właściwego oddechu, prawidłowej postawy śpiewaczej, czystej intonacji). Koło wokalne dzieli się na zajęcia indywidualne oraz zajęcia grupowe.

Balet

Zajęcia z elementami baletu przeznaczone są dla najmłodszych.
Rozbudzają one wśród dzieci zamiłowanie do tańca, wyrabiają poczucie rytmu, muzykalność i koordynację ruchu. Kształtują wrażliwość na piękno, poczucie estetyki, a przede wszystkim wyrabiają u nich nawyk prawidłowej postawy i sposób pięknego poruszania się.

Taniec nowoczesny

Taniec nowoczesny to energiczna mieszanka różnych stylów tanecznych. Kroki są dynamiczne
i wymagają od tancerzy dużej sprawności, ale z powodzeniem może nauczyć się ich każdy.

Dla najmłodszych zajęcia z tańca nowoczesnego to idealny początek drogi tanecznej. Uczestnicy zajęć poznają pierwsze elementy techniki tańca jazzowego, klasycznego i hip hopu.
W choreografiach tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki pop każdy znajdzie coś dla siebie.

Zajęcia z tańca nowoczesnego dają możliwość wszechstronnego rozwoju. Kształtują poczucie rytmu, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała i wspaniale wpływają na poprawę koordynacji ruchowej. Nauka układów  choreograficznych to wspaniała forma aktywności, poprawiająca kondycję oraz pamięć ruchową. Dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, świetnie się bawią oraz współpracują w grupie.

Mażoretki

Mażoretki to nie tylko taniec, to styl życia.

Wdzięk, szyk, elegancja, dobre maniery, radość, uśmiech i współpraca w grupie.

Zawsze chętnie witamy w naszych szeregach dziewczęta uzdolnione tanecznie i akrobatycznie. To propozycja dla wszystkich pracowitych, życzliwych i uśmiechniętych.
Zapraszamy Was serdecznie! Uczestnictwo w mażoretkach jest nieodpłatne.

Klub brydżowy

W Centrum Kultury działa „Klub Brydżowy” – grupa, która regularnie się spotyka i gra w tę grę. Spotkania grupy brydżowej odbywają się w każdą środę o godzinie 19:00.

Brydż jest jedną z najbardziej znanych i szanowanych gier karcianych. Stanowi on od lat nie tylko rozrywkę dla graczy, ale również sposób na naukę – licytacja, obrona i atak wymagają od grających zdolności przewidywania i współpracy, pozwalając jednocześnie na poznanie wartości samooceny i ryzyka. 

Społeczne Ognisko Muzyczne

Społeczne Ognisko Muzyczne oferuje indywidualną naukę gry na następujących instrumentach:

– PIANINO

– KEYBOARD

– GITARA

– INSTRUMENTY DĘTE

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli. Cykl nauki trwa 4 lata. Nabory prowadzone są z początkiem każdego roku szkolnego. Dopuszczamy możliwość przyjęcia ucznia w ciągu trwania roku szkolnego, po uprzednim przesłuchaniu przez instruktora.

Odpłatność za zajęcia wynosi 35 zł. za godzinę lekcyjną. Godzina lekcyjna trwa 30 minut. Lekcje odbywają się raz w tygodniu i prowadzone są tylko indywidualnie, to znaczy, że nauczyciel pracuje na lekcji wyłącznie z jednym uczniem. Tylko taki sposób nauczania daje gwarancje opanowania gry na instrumencie.

Nauka gry na instrumentach dętych jest nieodpłatna. Warunkiem jest wstąpienie do orkiestry dętej Dobra-Żeronice.

Informacje i zapisy w biurze CK, tel. 63 279 93 43

Koło teatralne – WARSZTATY WOKALNO - AKTORSKIE

Od roku 2020 pod okiem profesjonalistów prowadzone są warsztaty wokalno-teatralne. Warsztaty ­­­­zakończone zostaną wystawieniem musicalu, a całość poprzedzona była castingiem.
Z 35 młodych mieszkańców gminy Dobra, wyłonionych zostało 16 osób w wieku 11-16 lat, które w okolicach czerwca 2020 roku zaprezentują się na scenie CK w musicalu „My, Psy”.
Zajęcia prowadzą:

Adam Rymarz, trener wokalny, wykładowca PWSTvTiF w Łodzi, wokalista jazzowy, Przemysław Dąbrowski aktor Teatru Nowego w Łodzi, reżyser, prezes Stowarzyszenia ZAG(R)AJ, współtwórca projektu oraz Lena Ledoff, pianistka i kompozytorka, autorka muzyki do musicalu.