You are currently viewing FINAŁ WOŚP W DOBREJ W COVIDOWEJ RZECZYWISTOŚCI
FINAŁ WOŚP W DOBREJ

FINAŁ WOŚP W DOBREJ W COVIDOWEJ RZECZYWISTOŚCI

22 raz w Dobrej, 29 w Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie tegorocznego Finału brzmiało: FINAŁ Z GŁOWĄ, a zbieraliśmy pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W sztabie działającym przy Centrum Kultury w Dobrej pracowało 37 wolontariuszy: 19 w Dobrej, 8 w Kowalach Pańskich, 5 w Piekarach, 5 w Przykonie.

Tym razem ze względu na pandemię, w Dobrej nie odbył się koncert finałowy jak to miało miejsce przez ostatnie 21 lat a licytacja odbywała się wyłącznie telefonicznie z wykorzystaniem Facebooka i strony www ośrodka, gdzie można było zapoznać się z gadżetami przysłanymi przez Fundację WOŚP
i dostarczanymi przez lokalnych darczyńców.

W dniu Finału, 31 stycznia, w godzinach od 16.00 do 18.00 na kanale YouTube odbywała się na żywo transmisja z licytacji gadżetów, podczas której można było zapoznać się z aktualną kwotą licytowanego przedmiotu, również obejrzeć go na wizji. Transmisję prowadził Tomasz Gil.

Po raz pierwszy można było wesprzeć akcję wrzucając datki do tzw. stacjonarnych puszek sztabowych. Te  znajdowały się w Centrum Kultury, w Bibliotece Publicznej, w Urzędzie Miejskim,  Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobrej oraz podległym mu przedszkolu samorządowym. Do puszek stacjonarnych można już było zbierać pieniądze od grudnia ubiegłego roku.

Przez całą mroźną choć słoneczną niedzielę, młodzież zbierająca datki mogła skorzystać z ciepłej herbaty oraz pachnących wypieków w postaci pączka i słodkiej drożdżowej bułki ufundowanych przez lokalnych producentów: GS SCh w Dobrej oraz Zakład MARK  w Dobrej.

Z licytacji telefonicznej zebrano 8 320,00 zł, w tym za gadżety Fundacji WOŚP – 1735 i za gadżety od darczyńców 6585 zł. Wolontariusze zebrali do puszek 26 025,66 zł, w tym Przykona 7 660,78 zł.
W stacjonarnych puszkach sztabowych znalazła się kwota 1 123,34 zł.

Najwyżej licytowanym był voucher na „Dzień w fotelu Burmistrza Dobrej”. Kwota 700 zł. padła od Krzysztofa Gila z Dobrej zaś najskuteczniejszym Wolontariuszem okazał się ośmioipółletni Filip Nerka z Dobrej. Filip zgromadził w swojej puszce 2033,10 zł.

Całkowity wynik tegorocznej zbiórki to 35 469,00 zł.

Wśród sponsorów oraz ofiarodawców gadżetów znaleźli się:

Zakład Produkcyjny „Smoliński” w Dobrej, Zakład Cukierniczo – Piekarniczy „Mark”  Teresa i Marek Gabryś,              Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Dobrej, Market „Stary Młyn” w Dobrej – Krzysztof Ogrodowczyk, Burmistrz Dobrej Pan Tadeusz Gebler, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żeronicach, Dom Pomocy Społecznej w Skęczniewie, Koło Gospodyń Wiejskich  Długa Wieś, Zastępca Burmistrza Dobrej Pan Przemysław Tomczak, Państwo Katarzyna i Andrzej Langowscy, sklep odzieżowy Pani Edyty Adamczyk, Państwo Urszula i Andrzej Piątkowscy,  Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dobrskiej, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dobrej, Pani Kinga Janicka, Pani Edyta Matczak, Pani Renata Frątczak, Państwo Monika i Krzysztof Kowalczyk, Pan Marcin Malczewski, Pan Mateusz Szubstarski, Pan Konrad Grabowski, Pani Alicja Jesionek.

    Szefem dobrskiego sztabu był Jacek Gajewski – dyrektor Centrum Kultury w Dobrej. W organizacji
i przeprowadzeniu 29 Finału WOŚP w Dobrej pomagali: Monika Kowalczyk, Tomasz Gil, Barbara
i Zbigniew Gil, Ewelina Śmieja, Monika Grzelewska, Aleksandra Gajewska, Patrycja Pawlak, Klaudia Grabowska, Karolina Koralewska, Emilia Dzikowska, Tomasz Męcel oraz Hanna Ziętek.

Szef sztabu Jacek Gajewski składa serdeczne podziękowania osobom działającym w Gminnym Sztabie Fundacji WOŚP w Dobrej oraz wspierającym jego działalność, a także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dodaj komentarz