You are currently viewing Gminna Liga Spławikowa

Gminna Liga Spławikowa

VII kolejka zaliczona! II Gminna Liga Spławikowa DOBRA 2021 zainaugurowana w pierwszych dniach maja przebiega zgodnie z planem. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego Liga powinna zakończyć się na początku października z wynikiem 10 kolejek.
W niedzielę 22 sierpnia zorganizowane zostały siódme zawody ligowe. W szranki stanęło, tak jak dwa tygodnie wcześniej, 18 wędkarzy. I tym razem było o co walczyć. Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrej Tomasz Gil ufundował dla zwycięzcy okazały puchar. Zdobywcy II i III miejsca udekorowani zostali odpowiednio srebrnym i brązowym medalem a wędkarz, który złowił największą rybę mógł liczyć na nagrodę specjalną opakowaną szczelnie w papier a następnie w szkło, spod którego spoglądała na zwycięzcę promiennym złotawobrązowym uśmiechem.
Oto wyniki siódmej kolejki:
1 miejsce: Piotr Kujawiński – 3860g -12 pkt
2 miejsce: Dariusz Śmieja – 2950g – 10 pkt
3 miejsce: Marian Piwoński – 2650g – 8 pkt
4 miejsce: Tomasz Dohnke – 2590g – 7 pkt
5 miejsce: ex aequo Zbigniew Górski i Przemysław Filipczak – 2020g – po 5,5 pkt
7 miejsce: Marcin Kwiatkowski – 2000g – 4 pkt
8 miejsce: ex aequo Paweł Kurczoba i Ryszard Kujawiński – 1950g – po 2,5 pkt
10 miejsce: Andrzej Wielgórski – 1760g – 1 pkt
Gdy Przewodniczący Rady udekorował zwycięzców została jeszcze do wręczenia nagroda specjalna dla właściciela największej ryby niedzielnych zawodów. Okazało się, że tych było dwóch. Identyczne karasie o wadze 0,99 kilograma znalazły się w siatkach Tomasza Dohnke i Jana Sibińskiego. Problem postanowiono rozwiązać w prosty sposób – losowaniem. Dyrektor CK Jacek Gajewski wykorzystał woreczek z numerami stanowisk, które losowane były o świcie. Wędkarz, który wylosuje wyższy numer miał zostać zwycięzcą w tej kategorii. Warto wspomnieć, że Piotr Kujawiński, zdobywca pierwszego miejsca, miał stanowisko z numerem 24. Po wylosowaniu żetonów okazało się, że Jan Sibiński trzymał w ręku krążek z numerem 15 a Tomasz Dohnke ten z numerem …24! Tego dnia była to szczęśliwa liczba dla obu kategorii. Tomasz Gil mógł teraz wręczyć nagrodę zwycięzcy w kategorii największa ryba, którym został Tomasz Dohnke.
W niedzielę złowiono 31,42 kg ryb.
* * *
PIERWSZA DZIESIĄTKA OGÓLNEJ KLASYFIKACJI PO VII KOLEJCE:
1. Przemysław Filipczak – 56,5 pkt
2. Zbigniew Górski – 52 pkt
3. Marcin Kwiatkowski – 50 pkt
4. Paweł Kurczoba – 34,5 pkt
5. Jacek Gajewski i Jan Sibiński, ex aequo– 25 pkt
7. Andrzej Wielgórski – 24 pkt
8. Zbigniew Jankiewicz i Piotr Kujawiński, ex aequo – 22 pkt
10. Jakub Gajewski – 17,5 pkt.

😀

Dodaj komentarz