You are currently viewing 30 Finał WOŚP za nami!

30 Finał WOŚP za nami!

Po raz 30 w kraju, 23 raz w Dobrej zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku w sztabie #5142 Centrum Kultury w Dobrej zarejestrowało się 54 wolontariuszy, zgłoszonych było 7 sztabowych puszek stacjonarnych, zorganizowano koncerty i licytacje. Do sztabu w Dobrej dołączyli: Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie, Centrum Kultury Biblioteka Publiczna w Przykonie oraz Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich. W Przykonie zebrano 15.532.25 zł., we Władysławowie 5416,36, w Dobrej 30.699,95 zł.

razem to kwota:

51.648,56 zł.,

która wesprze tegoroczny cel Fundacji:
Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”

W tym roku zdecydowaliśmy się na organizację koncertu finałowego w hali sportowej. Dotychczasowe miejsce – sala widowiskowa CK, pomijając nawet kwestię pandemii, było już zbyt ciasne by pomieścić wszystkich uczestników wydarzenia. Przy pomocy pracowników szkoły i zakładu komunalnego ustawiona została scena i krzesła, pojawiła się też dekoracja przysłana ze sztabu WOŚP. O godzinie 17.00 rozpoczęliśmy koncert, podczas którego prezentowały się zespoły i soliści z Centrum Kultury w Dobrej. Nagłośnienie i światła realizował, od lat włączający się w tę akcję dj/wodzirej Marek Górski.  Pomiędzy występami Tomasz Gil licytował torty, vouchery i gadżety dostarczone przez przez sztab WOŚP, lecz najwięcej pojawiło się tych od lokalnych darczyńców. Zlicytowano ich w sumie ponad 130 za kwotę 15.455,00 zł. Najwięcej emocji wzbudził licytowany „Dzień w fotelu Burmistrza Dobrej”. Po zaciętej aukcji ostatecznie właścicielem vouchera został Szymon Stencel z Dobrej i to on spędzi jeden dzień w fotelu dobrskiego włodarza, w ustalonym wcześniej terminie. Przy tej licytacji Pan Szymon wsparł fundację na kwotę 2.700 zł. i nie była to jedyna, którą zakończył zwycięsko. Przy tej liczbie gadżetów trudno wymieniać wszystkie aukcje. Dużą popularnością cieszyły się kosze wędlin, torty, stroje i artykuły sportowe, kosze kwiatów, kosze ze smakołykami, kalendarze, grill, wieczne pióra, książki, vouchery kosmetyczne, sklepowe, gastronomiczne a nawet bony na badanie techniczne pojazdu. Wiele gadżetów to piękne, misternie wykonane przez mieszkańców rękodzieła. Jak zwykle „dobrze” licytowały się pluszowe misie. Największy, o słusznej wielkości i wadze Kubuś Puchatek, wylicytowany został przez Burmistrza Dobrej za kwotę 600 zł. Pluszak, wystawiony na aukcję przez Pana Marcina Szymczaka z Dobrej już w poniedziałek został przekazany przez nowego właściciela do dobrskiego przedszkola. Przy wejściu na koncert Restauracja „VEGA” serwowała smaczną grochówkę, kawę i herbatę. I tutaj można było wesprzeć akcję wrzucając do puszki drobny datek. W „grochówkowej” puszce uzbierano 593,87 zł.  

W trakcie koncertu wolontariusze przybywali na halę sportową z puszkami by rozliczyć się z zebranych datków. Przedostatni dzień stycznia wyjątkowo im nie sprzyjał. Rekordowe statystki zarażonych covidem Polaków oraz wyjątkowo brzydka pogoda – deszcz i silny wiatr, zatrzymały ludzi w domach, dlatego i w puszkach było mniej niż zwykle. Nie przeszkodziło to jednak rekordziście z zeszłego roku. Dziewięcioipółletni Filip Nerka i w tym roku nie miał sobie równych. Wynik z poprzedniego roku – 2033,10 zł. w 30 Finale podwyższył do 2.350,00 zł. Wśród wolontariuszy z największą liczbą datków znalazła się też Pani Małgorzata Janczak z Rzymska (834,11 zł.) oraz Otylia Sitkowska z Kun (721,77 zł.). W ciągu dnia wolontariusze zbierający w Dobrej mogli przyjść do domu kultury ogrzać się gorącą herbatą i skosztować smacznych słodkości. Zakład Cukierniczo-Piekarniczy „MARK” w Dobrej upiekł puszyste pączki a Gminna Spółdzielnia samopomoc Chłopska w Dobrej drożdżowe bułki z serem.

Również podczas niedzielnego koncertu w gabinecie szkolnej pielęgniarki w hali sportowej można było przyjąć pierwszą lub przypominającą dawkę szczepionki przeciwko COVID 19. Z okazji tej skorzystały 54 osoby.

Sponsorzy i ofiarodawcy gadżetów:

Zakład Mięsny „Smoliński” w Dobrej, Zakład Cukierniczo – Piekarniczy „Mark”  Teresa i Marek Gabryś, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Dobrej, Restauracja VEGA, Market „Stary Młyn” w Dobrej – Krzysztof Ogrodowczyk, Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, Zastępca Burmistrza Przemysław Tomczak,  Środowiskowy Dom Samopomocy w Żeronicach, Dom Pomocy Społecznej w Skęczniewie, KGW Długa Wieś, KGW Potworów, KGW Żeronice, sklep odzieżowy Edyty Adamczyk, Urszula i Andrzej Piątkowscy,  Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dobrskiej, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dobrej, Pizzeria „Pod papugami”, Firma OPTIM/Zina, Firma VIGO, Gmina Dobra,  Edyta Matczak, Katarzyna Raźniewska, Kinga Kwiatkowska/Dobra Kwiaciarnia by Kinga, Zespół SERENADA, Małgorzata Wacławek, Stowarzyszenie „Aktywny Orlik”, Mateusz Adamiak/Kwiaciarnia Inspiracja, Gabriela i Magdalena Maciejewskie/Maciejkowe Love, Nikola Cerbst/Gabinet Kosmetyczny, PPUH Agromax Ugory, Anna Gebler, Marcin Szymczak, Dobrski Klub HDK.

W organizację i przeprowadzenie 30 Finału WOŚP włączyli się: Tomasz Gil, Marek Górski, Marek Milczarek, Monika i Rafał Grzelewscy, Mateusz Grzelewski, Renata Kosowska, Marlena Jesionek, Alicja Jesionek, Wiktor Gasiński, pracownicy Centrum Kultury w Dobrej, pracownicy Biblioteki Publicznej w Dobrej, pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej, pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Dobrej, Zbigniew Gil, pracownicy restauracji VEGA.

Składam serdeczne podziękowania osobom działającym w Gminnym Sztabie Fundacji WOŚP w Dobrej oraz wspierającym jego działalność, a także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji oraz bezpiecznego i sprawnego przebiegu 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Szef sztabu #5142
Centrum Kultury w Dobrej
Jacek Gajewski

Dodaj komentarz