You are currently viewing Finał III Gminnej Ligi Spławikowej DOBRA 2022

Finał III Gminnej Ligi Spławikowej DOBRA 2022

Marcin Kwiatkowski zwycięzcą III Gminnej Ligi Spławikowej DOBRA 2022.
8 października, w ciepłe sobotnie południe, zakończyła się wędkarska rywalizacja w ramach trzeciej Gminnej Ligi Spławikowej DOBRA 2022. W ostatnich, dziewiątych zawodach udział wzięło 16 wędkarzy.
Puchar dla zwycięzcy oraz nagrodę – zestaw wędlin za największą rybę ufundował Maciej Smoliński, współudziałowiec Zakładu Mięsnego SMOLIŃSKI w Dobrej. Zwycięzcą IX kolejki został Tomasz Dohnke (4830g), drugie miejsce zajął Marek Gałczyński (3180g), pudło zamykał Jacek Gajewski (2350g). Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli:
IV – Paweł Kurczoba (2260g), V – Marcin Kwiatkowski (2240g), VI – Przemysław Filipczak (1620g), VII – Dariusz Śmieja (1510g), VIII – Dariusz Wożniak (1360g), IX – Zbigniew Górski (1080g), X – Władysław Witkowski (990g). Tomasz Dohnke złowił największą rybę zawodów dlatego też z rąk sponsora odebrał i puchar zwycięzcy i nagrodę za pięknego amura (1,77kg) .
Na zakończenie ligi przybył Zastępca Burmistrza Dobrej Przemysław Tomczak z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Dobrej Tomaszem Gilem. Na finałowe podsumowanie przybyli przedstawiciele Zarządu Koła Wędkarskiego PZW nr 19 Turek – Miasto w osobach: Prezes Janusz Drzewiecki , Skarbnik Jan Włodarczyk, członek Zarządu ds. sportu Kazimierz Ignaczak oraz członek Komisji Rewizyjnej Mateusz Ignaczak.
Tegoroczne rozgrywki obfitowały w puchary i nagrody dlatego zaproszeni zostali również fundatorzy nagród z poszczególnych zawodów. Obecni byli: Andrzej Fryt, Piotr Kujawiński, Tomasz Gil oraz Maciej Smoliński. Już na pierwszych zawodach 24 kwietnia rywalizowano o puchar i nagrodę Marka Milczarka – dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej. Drugą kolejkę sponsorowała firma VIGO z Dobrej, trzecią Camper4holiday Wypożyczalnia Kamperów z Dobrej, czwartą Prezes OSP w Mikulicach, piątą Restauracja VEGA, szóstą radny powiatowy Andrzej Fryt, siódmą firma budowlana KAR-BUD z Dobrej, VIII Przewodniczący Radu Miejskiej w Dobrej Tomasz Gil i ostatnią, dziewiątą Zakład Mięsny SMOLIŃSKI.
Ponadto na zawodach całodniowych uczestnicy mogli się wzmocnić obiadami ufundowanymi przez restaurację VEGA, Zaś na zakończeniu ligi można było skosztować kiełbaski z grilla ufundowane przez Macieja Smolińskiego, do których niskoprocentową popitkę ufundował Andrzej Fryt, radny powiatowy.
Po grillowym posiłku przyszedł czas na ogłoszenie końcowych wyników. Jacek Gajewski, dyrektor Centrum Kultury w Dobrej, organizator ligi odczytał protokół. Pierwsze miejsce w Gminnej Lidze Spławikowej DOBRA 2022 zdobył Marcin Kwiatkowski. Zwycięzca zebrał w zawodach 66 punktów i w ciągu całego sezonu wyciągnął najwięcej kilogramów ryb (40,725 kg). Drugie miejsce z wynikiem 60 punktów zajął Przemysław Filipczak. Na miejscu trzecim znalazł się Paweł Kurczoba z rezultatem 50 punktów, który w ostatniej chwili „przeskoczył” w tabeli Jana Sibińskiego. Największą rybę III Gminnej Ligi Spławikowej złowił Marian Piwoński. Był to karp o wadze 2,365 kg złowiony podczas V kolejki, na zawodach całodniowych.
Nagrody, puchary i statuetkę wręczali zwycięzcom Zastępca Burmistrza Przemysław Tomczak z Przewodniczącym RM Tomaszem Gilem. Ponadto wszystkim wyżej wymienionym Maciej Smoliński wręczył w imieniu zakładu zestawy wędlin. Pozostali zawodnicy, obecni na finale ligi otrzymali atrakcyjne nagrody pocieszenia zakupione ze środków CK oraz ze składek zebranych podczas zawodów. Miłą niespodziankę sprawili przedstawiciele Koła PZW Turek-Miasto, którzy na finał nie przyjechali z pustymi rękami. Wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostały cztery nagrody ufundowanie przez zarząd dziewiętnastki.
Podsumowując ligę dyrektor Gajewski podziękował władzom gminy za przychylność w decyzjach budżetowych, związanych z organizowaną ligą oraz szkółką wędkarską. Wyrazy wdzięczności skierował do sponsorów za wsparcie podczas zawodów i finału. Szczególne podziękowania skierował do uczestników ligi za ich obecność i sportową rywalizację fair play podczas turnieju. Za pomoc logistyczną i merytoryczną przy organizowaniu ligi podziękował Piotrowi Kujawińskiemu, Marcinowi Kwiatkowskiemu oraz Zbigniewowi Górskiemu. Jemu szczególnie za zarażanie swoją pasją i przekazywanie wiedzy młodym uczestnikom kontynuowanej już drugi rok szkółki wędkarskiej. Również Zastępca Burmistrza Dobrej Przemysław Tomczak pogratulował zwycięzcom, ale też wszystkim uczestnikom ligi za pielęgnowanie ich pasji. Podziękował dyrektorowi CK za zorganizowanie ligi, wyraził swoje zadowolenie, że staw miejski dzięki takim działaniom nie jest tylko zbiornikiem wypełnionym wodą ale tętni życiem, że jest okazją do spotkań, koleżeńskiej rywalizacji, w przypadku młodych nauczenia się czegoś nowego a przy tym okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
W III Gminnej Lidze Spławikowej udział wzięło 21 zawodników. Przez dziewięć kolejek złowionych zostało 370,12 kg ryb.
**********************************
FINAŁOWA DZIESIĄTKA:
1 miejsce: MARCIN KWIATKOWSKI – 66 pkt
2 miejsce: PRZEMYSŁAW FILIPCZAK – 60 pkt
3 miejsce: PAWEŁ KURCZOBA – 50 pkt
4 miejsce: JAN SIBIŃSKI – 48 pkt
5 miejsce ex aequo: ZBIGNIEW GÓRSKI i DARIUSZ ŚMIEJA – 42 pkt
7 miejsce: TOMASZ DOHNKE – 39 pkt
8 miejsce: JACEK GAJEWSKI – 37 pkt
9 miejsce: PIOTR KUJAWIŃSKI – 31 pkt
10 miejsce: MAREK GAŁCZYŃSKI – 18 pkt
**********************************

Dodaj komentarz