You are currently viewing 31. Finał WOŚP za nami!

31. Finał WOŚP za nami!

Zagraliśmy 31 Finał WOŚP!
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Koncert finałowy WOŚP już na stałe wyprowadził się z sali widowiskowej Centrum Kultury i zagościł w hali sportowej w Dobrej. Na taką decyzję wpłynęła powiększająca się z roku na rok frekwencja. By wspomóc akcję na hali zameldowało się wielu mieszkańców gminy Dobra, przybyli też mieszkańcy Turku i okolic, którzy okazali się bardzo aktywni i hojni podczas prowadzonych licytacji.
Do sztabu w Dobrej podobnie jak w ubiegłych latach, dołączyli: Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie, tam zebrano 8.223,52 zł. Centrum Kultury Biblioteka Publiczna w Przykonie gdzie w puszkach stacjonarnych uzbierała się godna kwota 16.777,39 zł., oraz Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich, której uczniowie przywieźli w skarbonach 3.333,11 zł. Na terenie działalności sztabu kwestowało 41 wolontariuszy. W tym roku największą kwotę zebrała Kinga Malesza z Władysławowa (1.668,41 zł.). Kinga dosłownie o włos wyprzedziła Tomasza Męcla z gminy Dobra (1.634,20 zł.). Filip Nerka, który w poprzednich latach był bezkonkurencyjny w tym roku zebrał kwotę 1.551,24 zł., co pozwoliło mu zmieścić się w pierwszej trójce.
W gminie Dobra w puszkach i podczas licytacji w sumie zebrano 39.647,61 zł. co razem dało rekordowy wynik 67.981,63 zł.
Od lat licytacje wzbudzają najwięcej emocji, w tym roku było podobnie. O sprawne ich przeprowadzenie zadbał Tomasz Gil wraz z dobrze zorganizowaną asystą. W roku ubiegłym najwięcej emocji wzbudziła licytacja vouchera „Dzień w fotelu Burmistrza Dobrej”. Teraz też ta atrakcja sprzedała się za słuszną kwotę 2.000 zł. Voucher wylicytował pan Kacper Drzewiecki z Turku. Jednak wszystkie dotychczasowe rekordy pobiła licytacja vouchera na „Organizację pikniku grillowego dla 10-15 osób” na terenie gminy Dobra ufundowanego przez Zastępcę Burmistrza Dobrej Przemysława Tomczaka. Tutaj po zaciętej licytacji ostateczna przebitka wyniosła 7.500 zł. i o taką kwotę zmniejszyła się zawartość portfeli trzech panów. Panowie Karol, Mariusz i Olek postanowili spędzić miło czas przy zapachu pieczonej karkówki doprawionej „sokiem” z cytryny, serwowanej przez dobrskiego włodarza. Lecz, jak twierdzą, póki co poczekają na cieplejsze, słoneczne dni.
Z roku na rok można zauważyć coraz większą hojność w przekazywaniu gadżetów na licytację przez lokalnych darczyńców. Trudno wymienić wszystkie ale warto zauważyć że dużą popularnością cieszyły się kosze wędlin, torty, stroje i artykuły sportowe, kalendarze, vouchery kosmetyczne, sklepowe, gastronomiczne a nawet bony na badanie techniczne pojazdu, bilety do Energylandii i na bal karnawałowy. Wiele gadżetów to piękne, misternie wykonane przez mieszkańców rękodzieła. Jak zwykle „dobrze” licytowały się pluszowe misie i gadżety przysłane z Fundacji WOŚP. Ciekawym elementem były licytowane okna z PCV, paczki niespodzianki, aluminiowy wózek rowerowy itd. itd …
Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się stoisko pani Karoliny Frontczak. Korzystając z usługi malowania buźki można było przy okazji wesprzeć akcję wrzucając „grosik” do puszki.
Pomiędzy aukcjami zebranym na hali prezentowały się zespoły i soliści z Centrum Kultury w Dobrej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej oraz szkół ponadpodstawowych.
Nagłośnienie i światła realizował, od lat włączający się w tę akcję dj/wodzirej Marek Górski z pomocą Aleksandry Wolskiej. Pan Marek odpalił na zakończenie światełko do nieba.
Koncert był transmitowany na żywo na kanale YouTube, dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach projektu Konwersja cyfrowa domów kultury realizowanego przez CK w Dobrej.
Obsługi technicznej, po szybkim zaznajomieniu ze sprzętem, podjął się Dawid Tomczak.
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
31. Finał WOŚP odbywał się pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Szef sztabu #5142�
Jacek Gajewski

Dodaj komentarz