You are currently viewing IV Gminna Liga Spławikowa DOBRA 2023 – sezon rozpoczęty

IV Gminna Liga Spławikowa DOBRA 2023 – sezon rozpoczęty

Sezon 2023 rozpoczęty. W poniedziałek 1 maja Centrum Kultury w Dobrej zorganizowało pierwsze tego roku zawody w ramach Gminnej Ligi Spławikowej. Do rywalizacji stanęło 18 zawodników. Przedstawiono regulamin GLS, rozlosowano miejsca i brzegi stawu miejskiego za CK zapełniły się ludźmi oraz wszelkiego rodzaju sprzętem niezbędnym do łowienia metodą spławikową. Sponsorem pierwszej kolejki był prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikulicach Stefan Graczyk. W jego imieniu puchar za zajęcie pierwszego miejsca wręczał jego zastępca Norbert Graczyk. Zwycięzcą zawodów został Marcin Kwiatkowski z Mikulic i podobnie jak w latach ubiegłych puchar… wrócił skąd przyjechał. Kwiatkowski miał w siatce 4,09 kg ryb. Drugie miejsce z wagą 4,05 kg zajął Zbigniew Górski, a podium zamykał Jacek Gajewski – 2,81 kg. Podczas pierwszych zawodów złowiono 27,56 kg ryb.
Sponsor ufundował też dwie nagrody. Pierwsza z nich, za największą rybę, trafiła do Tomasza Dohnke. Złowił on karasia o wadze 1,25 kg. Kolejna nagroda niespodzianka miała trafić do losowo wybranego zawodnika. Senior Ryszard Kujawiński wyjął z woreczka los z numerem 15. Stanowisko to należało do Jana Sibińskiego i to do niego trafiła nagroda.
Na koniec dyrektor CK Jacek Gajewski podziękował uczestnikom ligi za rywalizację fair play, podziękował też za zaangażowanie w organizację kolejnej czwartej już edycji Gminnej Ligi Spławikowej. Podziękowania należą się władzom gminy za zabezpieczanie środków w budżecie CK na finał Ligi oraz darczyńcom nagród poszczególnych zawodów. Jak zauważył, jest wiele gestów, które składają się na całość turnieju, np. współwłaściciel firmy VIGO Piotr Kujawiński wykonał nowe znaczniki na stanowiska wędkarskie, które pracownik CK umieścił w miejscu starych, przyniszczonych i wyblakłych.
***
TABELA WYNIKÓW
1. KWIATKOWSKI MARCIN – 12 pkt
2. GÓRSKI ZBIGNIEW – 10 pkt
3. GAJEWSKI JACEK – 8 pkt
4. ŚMIEJA DARIUSZ – 7 pkt
5. KURCZOBA PAWEŁ – 6 pkt
6. KUJAWIŃSKI PIOTR – 5 pkt
7. EX AEQUO
• DOHNKE TOMASZ – 3,5 pkt
• PIWOŃSKI MARIAN – 3,5 pkt
9. WUTKA MARCIN – 2 pkt
10. FILIPCZAK PRZEMYSŁAW – 1 pkt

Dodaj komentarz