You are currently viewing Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży

Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży

WOJTEK MACHOWSKI ZWYCIĘZCĄ II MISTRZOSTW SZKÓŁKI WĘDKARSKIEJ O PUCHAR DYREKTORA ZS-P DOBRA!
Po rocznej przerwie w dniu 18 lipca 2023 roku rozegrane zostały drugie zawody młodzików, tym razem były to Mistrzostwa Szkółki Wędkarskiej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej. Przypomnijmy, iż szkółka działa przy Centrum Kultury w Dobrej od 2021 roku pod okiem doświadczonego wędkarza i instruktora Zbigniewa Górskiego, a uczestnikiem zajęć może zostać każda osoba, która ukończyła 8 lat i jest mieszkańcem gminy Dobra.
Do zawodów zgłosiło się 11 młodych wędkarzy. Pogoda dopisała wyśmienicie, sponsorzy również, jedynie niski stan wody w stawie miejskim, efekt długotrwałej suszy, mógł stanąć na przeszkodzie do obfitych połowów.
Rywalizacja trwała 3 godziny pod okiem Zbigniewa Górskiego oraz jego kolegów z Gminnej Ligi Spławikowej: Marcin Kwiatkowski i Dominik Kurczoba. Gdy zabrzmiał dźwięk trąbki oznajmiającej koniec zawodów przystąpiono do ważenia ryb. W tym czasie młodzi wędkarze udali się na pizzę ufundowaną przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrej Tomasza Gila.
Nadszedł czas podsumowania Mistrzostw. Dyrektor Centrum Kultury w Dobrej Jacek Gajewski powitał Burmistrza Dobrej Tadeusza Geblera, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrej Tomasza Gila oraz Wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej Danutę Zgolińską. Podziękował wszystkim, którzy włączyli się w organizację Mistrzostw i poprosił Zbigniewa Górskiego o odczytanie protokołu.
I miejsce z wynikiem 2015 g zdobył Wojciech Machowski, biorąc pod uwagę wyniki jakie osiągał podczas zajęć SzW, przez wielu uważany za faworyta mistrzostw. Drugie miejsce zajął Borys Człapa. Borys uzyskał wynik 1150 g ryb, a na miejscu trzecim uplasowała się ich koleżanka Lena Szubstarska z wynikiem 1130 g. Obecność dziewczyn na zajęciach i zawodach to norma w dobrskiej szkółce. Kolejne miejsca zajęli: IV – Kinga Chorąziak (1125 g), V – Kacper Szubstarski (830 g), VI – Marcelina Górnicka (625 g), VII – Kacper Jóźwiak (540 g) oraz ex aequo VIII miejsce: Miłosz Guderczyk, Zuzanna Jańczak, Eliasz Łakomicki i Igor Rakowski (415 g).
Puchary i medale wręczyła wicedyrektor Danuta Zgolińska, nagrody burmistrz Tadeusz Gebler i przewodniczący rady Tomasz Gil.
Przyznana została też nagroda za największą rybę. Mistrzowską rybą okazał się ważący 1,17 kg karaś złowiony przez Wojtka Machowskiego. Uradowany zwycięzca odebrał drugą już tego dnia nagrodę.
Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler oraz Dyrektor CK Jacek Gajewski dziękują wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym zawody mogły odbyć się w tak atrakcyjnej formie. Wyrazy uznania należą się rownież młodym wędkarzom, którzy zamiast siedzieć przed komputerem czy smartfonem w ręku wybrali sport na świeżym powietrzu, jakim jest wędkarstwo.
Sponsorzy mistrzostw: puchary i medale – dyrektor ZS-P w Dobrej Marek Milczarek, nagrody – burmistrz Tadeusz Gebler, Centrum Kultury w Dobrej, Zbigniew Gorski, Norbert Graczyk, pizza – przewodniczący Tomasz Gil, napoje – firma FARPOL w Chrapczewie.

Dodaj komentarz