You are currently viewing FERIE ZIMOWE 2020 w Centrum Kultury

FERIE ZIMOWE 2020 w Centrum Kultury

FERIE ZIMOWE 2020 W CENTRUM KULTURY

Zajęcia artystyczne, animacje, gry, zabawy, kino, dyskoteka i wiele innych…

Podczas tegorocznych Ferii Zimowych wszystkie chętne dzieci miały możliwość skorzystać z nieodpłatnych form spędzania wolnego czasu, zorganizowanych przez Centrum Kultury w Dobrej.

Pierwszy tydzień ferii rozpoczął się zabawą w kino. Wszyscy uczestnicy z zaciekawieniem oglądali przygotowaną projekcję filmową. Podczas seansu nie zabrakło również popcornu, którym częstował p. Tomasz Gil. Następnego dnia odbyły się zajęcia plastyczne poprowadzone przez p. Magdalenę Gonczarewicz, podczas których dzieci i młodzież przygotowywała karnawałowe maski. Zorganizowany został również dzień planszówek oraz turniej tenisa stołowego rozegrany na Hali Sportowej w Dobrej. Wyniki turnieju prezentowały się następująco:

Klasy IV-VI chłopcy: I miejsce Bartosz Walasek, II miejsce Wiktor Andrzejczak

Klasy IV-VI dziewczęta: I miejsce Oliwia Walasek, II miejsce Dominika Andrzejczak, III Natalia Grubska;

Klasy VII-VIII dziewczęta: I miejsce Natalia Kominiarczyk;

Kasy VII-VIII chłopcy: I miejsce Hubert Jałkiewicz, II miejsce Dominik Pawlak, III miejsce Kacper Bielicki.

Za pomoc w zorganizowaniu turnieju sportowego wielkie dzięki dla p. Wojciecha Błażełka.

Drugi tydzień rozpoczął się śpiewająco. W poniedziałek został zorganizowany konkurs piosenki, podczas którego gminne talenty mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne na scenie kameralnej CK. Oceny artystycznej dokonywały Aleksandra Gajewska i Klaudia Grabowska. Nagrody otrzymali: Julia Gil, Filip Krupiński, Aleksandra Dzikowska, Nikola Dzieran oraz Alicja Wojtasik, natomiast wyróżnienia: Zuzanna Bazan, Bartosz Sobański, Kamila Rudyk, Lena Szubstarska. Kolejny dzień był pełen zabaw i atrakcji, którą zapewniła agencja animacyjna HUSAR. Tego dnia odbyły się również warsztaty na perkusjonaliach, poprowadzone przez Akademię Perkusyjną „Conga Music”. W środę po zajęciach ruchowych, poprowadzonych przez p. Anetę Jesionek na placu za CK zapłonęło, układane od rana przez p. Tomka Męcla ognisko. Jak ognisko to oczywiście nie mogło zabraknąć kiełbasek, a te pojawiły się nieodpłatnie za sprawą Zakładu Mięsnego „Smoliński”. W czwartek odbyła się dyskoteka karnawałowa, którą poprowadził Dj/Wodzirej/Animator – Marek Górski. Było dużo zabawy, konkursów i tańca. Tomasz Gil częstował popcornem a Klaudia Grabowska napojami i słodyczami. Na koniec ferii, nie mogło zabraknąć wyjazdu do kina. W piątek 7 lutego, pełen autokar dzieci i młodzieży udał się do kina Helios w Koninie na film animowany „Urwis”.

Dodaj komentarz