You are currently viewing Gminna Liga Spławikowa

Gminna Liga Spławikowa

Piąte zawody w ramach Gminnej Ligi Spławikowej DOBRA 2021 już za nami. W niedzielę 25 lipca do rywalizacji stanęło 20 zawodników. I tym razem pojawił się fundator, który postanowił uhonorować zwycięzcę piątej już kolejki okazałym Pucharem. Gorąca aura nie sprzyjała połowom dużych ryb. Największą okazał się leszcz, który wyświetlił na wadze wynik 1,03 kg a właścicielem siatki, w której się znalazł był Przemek Filipczak, zresztą póki co prowadzący w tej kategorii. 13 czerwca br. wyciągnął karpia o wadze 1,34 kg i do tej pory jest to najlepszy wynik w turnieju.
Zwycięzcą piątych zawodów został Przemysław Filipczak z wynikiem 5,18 kg ryb, tym samym w ogólnej klasyfikacji o pół punktu wyprzedził prowadzącego od czwartej kolejki Zbigniewa Górskiego. Zwycięzca otrzymał z rąk fundatora Puchar Firmy PPHU VIGO Katarzyny i Piotra Kujawińskich. Piotr Kujawiński o mały włos musiałby wręczyć puchar sam sobie gdyż tylko kilkanaście dekagramów dzieliło go od najwyższego miejsca na podium. Zdobywca drugiego miejsca osiągnął wynik 5,01 kg. Rzadko się zdarza by w kilku siatkach było tyle samo wagowo ryb. Stało się tak tym razem. Miejsce trzecie ex aequo zdobyli Zbigniew Gorski i Kuba Gajewski. Obaj wyciągnęli po 3,39 kg ryb. Dalsze punktowane miejsca zajęli:
V – Jacek Gajewski (2,75 kg), VI – Zbigniew Jankiewicz (2,34 kg), VII – Norbert Graczyk (2,03 kg), VIII – Andrzej Wielgórski (1,98 kg), IX – Marcin Kwiatkowski (1,97 kg) i miejsce X – Jan Sibiński (1,73 kg).
O świcie, przed rozpoczęciem zawodów na zbiórce pojawił się sąsiadujący ze stawem miejskim ojciec dziewczyny, która w noc poprzedzającą zawody brała ślub. Szczęśliwy ojciec Panny Młodej przekazał uczestnikom nagrodę w postaci płynu rozweselającego dla zawodnika, który zakończy zawody na ostatnim miejscu. Tym „szczęśliwcem” okazał się Dariusz Woźniak, który niedzielną rywalizację zakończył z wynikiem 0,52 kg.
W sumie w niedzielę złowiono 40,95 kg ryb a przez wszystkie 5 kolejek 159,19 kg.
PIERWSZA DZIESIĄTKA OGÓLNEJ KLASYFIKACJI PO PIĘCIU KOLEJKACH:
1. Przemysław Filipczak – 41 pkt
2. Zbigniew Górski – 40,5 pkt
3. Marcin Kwiatkowski – 34 pkt
4. Paweł Kurczoba – 30 pkt
5. Jan Sibiński – 25 pkt
6. Zbigniew Jankiewicz – 21 pkt
7. Andrzej Wielgórski – 19 pkt
8. Jakub Gajewski – 17,5 pkt
9. Jacek Gajewski – 17 pkt
10. Piotr Kujawiński – 10 pkt

Dodaj komentarz