You are currently viewing Gminna Liga Spławikowa

Gminna Liga Spławikowa

Dziś odbyły się szóste zawody w ramach Gminnej Ligi Spławikowej DOBRA 2021. Być może deszczowa aura sprawiła, że do rywalizacji stanęło nieco mniej niż zwykle zawodników. O kolejny laur, tym razem był to Puchar Prezesa Koła Łowieckiego Nr 13 „Szarak” w Dobrej, walczyło 18 zawodników.
Po czterogodzinnej rywalizacji i dokładnym zważeniu złowionych ryb wyłoniony został zwycięzca, którym został Marcin Kwiatkowski z wynikiem 2,98 kg ryb. Jednak 12 punktów jakie zaliczył nie wystarczyło by wyprzedzić w ogólnej klasyfikacji prowadzącego od ostatniej kolejki Przemysława Filipczaka, a zaledwie pół punktu brakło by zrównać się z drugim w tabeli Zbigniewem Górskim. Zwycięzca otrzymał z rąk fundatora Prezesa Jana Nowaka Puchar i gratulacje. Prezes Nowak przy okazji stwierdził, iż cieszy się że może wręczać nagrodę zwycięzcy zawodów wędkarskich, dziedzinie bliskiej działalności koła, które on sam reprezentuje czyli braci łowieckiej.
Drugie miejsce zajął dziś lider GLS DOBRA 2021 Przemysław Filipczak z wynikiem 2,61 kg a miejsce trzecie z wynikiem 2,36 kg uzyskał Jacek Gajewski. Kolejne miejsca zajęli:
IV – Dariusz Śmieja (2,09 kg), V – Zbigniew Górski (1,99 kg), VI – Marcin Wutka (1,72 kg), VII – Andrzej Wielgórski (1,53 kg), VIII – Marian Piwoński (1,46 kg), IX – Paweł Kurczoba (1,38 kg) i miejsce X – Zbigniew Jankiewicz (1,12 kg). W sumie złowiono dziś 24,09 kg ryb (przez wszystkie sześć kolejek 183,28 kg). Największy okaz szóstej kolejki to leszcz złowiony przez dzisiejszego zwycięzcę, ważący 0,97 kg. Jednak do rekordowej w tym sezonie ryby (tą, jak przystało jest karp), którą może się pochwalić Przemysław Filipczak, zabrakło mu 0,37 kg. Porównując dzisiejsze wyniki do poprzednich zawodów zaobserwować można znaczny spadek brań, szczególnie takich ryb, które rozmiarami i wagą mogłyby dać szybki i imponujący wynik. Może to efekt zmiennej ostatnio pogody, może skutek glonów nitkowatych, które pojawiły się po ostatnich upałach a może po prostu starsze osobniki zrobiły sobie wakacje.
Okazuje się, że Lidze towarzyszą ostatnio prezenty od Młodych Par. Tym razem syn Dariusza Woźniaka, jednego z uczestników Ligi, w popołudnie poprzedzające zawody zmieniał stan cywilny. Dariusz Woźniak przekazał w imieniu Młodej Pary, weselny produkt rozweselający, z propozycją by na zakończenie zawodów rozlosować go wśród uczestników. O wylosowanie szczęściarza poproszono Prezesa KŁ Jana Nowaka a ten wyciągnął los z numerem stanowiska nr 2, które w dniu dzisiejszym zajmował Piotr Kujawiński. Tym samym nagroda od Młodej Pary trafiła w godne ręce. Starsi wędkarze po cichu wyrazili nadzieję, że jak tak dalej pójdzie to może w Lidze też się trafi jakieś wesele, bo kawalerów i mężczyzn wolnych stanem wśród zawodników nie brakuje.
Dyrektor Centrum Kultury w Dobrej Jacek Gajewski podsumowując zawody podziękował uczestnikom za sportową rywalizację, Prezesowi KŁ „Szarak” za ufundowanie nagrody tym samym za przyłączenie się do organizacji Ligi. Zaprosił wszystkich na kolejne, VII już zawody, które jak stwierdził, odbędą się jeszcze w sierpniu a walczyć wtedy będziemy o kolejne punkty i o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrej.
********************
PIERWSZA DZIESIĄTKA OGÓLNEJ KLASYFIKACJI PO SZEŚCIU KOLEJKACH:
1. Przemysław Filipczak – 51 pkt
2. Zbigniew Górski – 46,5 pkt
3. Marcin Kwiatkowski – 46 pkt
4. Paweł Kurczoba – 32 pkt
5. Jacek Gajewski i Jan Sibiński, ex aequo– 25 pkt
7. Andrzej Wielgórski – 23 pkt
8. Zbigniew Jankiewicz – 22 pkt
9. Jakub Gajewski – 17,5 pkt
10. Piotr Kujawiński – 10 pkt

Dodaj komentarz