You are currently viewing Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie

W czwartkowe popołudnie 16 września 2021 roku odbyły się pierwsze zawody uczestników Szkółki Wędkarskiej działającej od tego roku przy Centrum Kultury w Dobrej. W zawodach wzięło udział siedem młodych wędkarek i wędkarzy, którzy regularnie przez cały sezon uczęszczali na zajęcia. Instruktorem szkółki jest Zbigniew Górski i to on wspólnie z Norbertem Graczykiem wspólnie sędziowali zawody. Po przeprowadzeniu losowania stanowisk zawodnicy udali się na swoje miejsca.
Metoda łowienia była dowolna, z czego skorzystali wędkarze. Część łowiła na spławik, część z gruntu, na tzw. koszyczek, a niektórzy próbowali na zmianę jednej i drugiej metody. Po sygnale startowym przystąpiono do zawodów. Rywalizacja trwała dwie i pół godziny. Na koniec ryby zważono i można było przystąpić do dekoracji. Puchary (statuetki) ufundowane zostały przez Norberta Graczyka, który wcześniej podarował na szkółkę kilka wędek i książek o wędkarstwie. Pani Joanna Łakomicka przekazała duży słoik Nutelli dla zawodnika, który zajmie ostatnie miejsce (dla osłody), natomiast jeden z rodziców pan Piotr Rosiak przywiózł dla uczestników smaczne pączki i napoje.
Na zawodach pojawił się Burmistrz Dobrej, który przed odczytaniem protokołu wyraził swoje zadowolenie, z faktu iż dzieci i młodzież tak chętnie korzystają z oferty na świeżym powietrzu i w zgodzie z naturą. Podziękował pomysłodawcom za zorganizowanie szkółki oraz zawodów a prowadzącego ją Zbigniewa Górskiego wszyscy nagrodzili brawami.
Zbigniew Górski przystąpił do odczytania protokołu:
I miejsce zajął Eliasz Łakomicki (waga złowionych ryb 2210 g)
II miejsce – Zuzia Rosiak (waga złowionych ryb 1610 g)
III miejsce – Wojtek Machowski (waga złowionych ryb 665 g)
IV miejsce – Klaudia Tomczyk (waga złowionych ryb 540 g)
V miejsce ex equo – Ola Rosiak i Zuzia Pawlak (waga złowionych ryb 195 g)
VII miejsce – Mateusz Grzelewski (waga złowionych ryb 150 g)
Była też statuetka za największą rybę złowioną podczas zawodów. Tę również otrzymał zwycięzca zawodów Eliasz Łakomicki. W jego siatce znalazł się karp pełnołuski o wadze 1,25 kg.
Nagrody wręczał Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, Dyrektor CK Jacek Gajewski oraz odpowiednio do ufundowanych nagród Norbert Graczyk i Joanna Łakomicka.
Każdy wędkarz otrzymał również medal oraz porcelanowy kubek, który zdobiło m.in. zdjęcie danego zawodnika z rybą złowioną podczas zajęć szkółki. Kubki, medale oraz zanęty wędkarskie do przeprowadzenia zawodów ufundowane zostały przez Centrum Kultury w Dobrej.
Młodzi amatorzy wędkowania przed rozejściem do domów już pytali się o następne zajęcia i kolejne zawody.

Galeria

Dodaj komentarz