You are currently viewing Wernisaż Piotra Jana Gila – FOTORELACJA

Wernisaż Piotra Jana Gila – FOTORELACJA

Za nami wspaniały wernisaż. 5 kwietnia odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Piotra Jana Gila, mieszkańca Dobrej. PJ Gil zaprezentował 39 prac wykonanych w technice olejnej, akrylowej oraz w pastelu suchym, w którym, jak twierdzi, tworzy najchętniej. Artysta wystawę pt. „Pędzlem i Pastelem” dedykował pamięci swojego, zmarłego kilkanaście miesięcy wcześniej, syna. Jak sam powiedział w obrazach często pokazuje swoje przeżycia, tak mówi o sobie: „mam pełną świadomość, że to co tworzę nie jest piękne, kolorowe, porywające barwami czy lekkością, to są jak gdyby moje rentgeny, […] tworzę to, co jest we mnie, co przeżywam”.
Dyrektor CK Jacek Gajewski, nie krył zadowolenia, że po zaproponowaniu zorganizowania wernisażu w dobrskim ośrodku kultury, cel udało się osiągnąć. Jesienią ubiegłego roku powstała pierwsza wystawa indywidualna dobrskiego artysty w Galerii Farnej we Wrześni i tam właśnie padła deklaracja z ust Piotra, że kolejna odbędzie w Dobrej.
Na wernisaż przybyło wiele osób z gminy Dobra, z Turku, Kalisza. Konina i Łodzi. Znaleźli się i tacy, którzy żeby spotkać się z artystą przybyli tu ze stolicy kraju.
Wernisaż uświetnili konińscy muzycy, duo gitarowo-skrzypcowe, Maciej Pietryk i Mirosław Grzanka. Po niezwykle nastrojowym recitalu przyszedł czas na oficjalne otwarcie wystawy, którego dokonał Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler. Nie szczędził pochwal i słów uznania dla talentu artysty.
Długo było czekać, aż ostatni goście opuszczą mury sali widowiskowej. Powód był jeden, było co podziwiać. Zwiedzający zachwycali się poziomem prezentowanych prac, ich różnorodnością i perfekcyjnym dopracowaniem. Piotr Jan Gil to osoba skromna, wrażliwa na piękno, na otaczający go świat, co widać w obrazach i kolorach pozostawionych na płótnie i papierze.
Zapraszamy Państwa do zwiedzania wystawy. Prace artysty oglądać możemy do 6 maja w sali kameralnej CK, wg harmonogramu podanego poniżej.

Dodaj komentarz