You are currently viewing Świętowanie Nocy Kupały

Świętowanie Nocy Kupały

W środę 23 czerwca świętowaliśmy Noc Kupały. Wielopokoleniowa impreza odbyła się na placu za Centrum Kultury w Dobrej. Sobótkową noc rozpoczął rajd rowerowy uczestników klubu seniora „Senior +” w Dobrej wraz z rodzinami oraz Panem Burmistrzem Tadeuszem Geblerem i Przewodniczącym Rady Tomaszem Gilem na czele.
Po przejażdżce, na uczestników rajdu czekał żurek przygotowany przez Burmistrza, kiełbaski z grilla i domowe ciasto. Dla najmłodszych przygotowane były animacje i zabawy a także lody i popcorn. Prócz śpiewów zespołów „Serenada”, „AleBabki”, „Nie umiem nic” i członków klubu „Senior+”, muzycznych doznań zapewniła również Orkiestra Dęta Dobra-Żeronice.
Podczas Sobótkowej Nocy nie mogło zabraknąć wyplatania wianków przez dzieci, młodzież i seniorów. Najpiękniejsze z nich zostały nagrodzone w konkursie oraz zgodnie z tradycją puszczone na dobrskim stawie.
Wieczór Kupały zakończyło wspólne ognisko, śpiew i taniec przy muzyce.
Serdecznie podziękowania kierujemy Zakład Mięsny Smoliński za ufundowane kiełbaski i kaszanki na grilla oraz firmie „Farpol” z Chrapczewa za napoje.

Galeria

Dodaj komentarz